Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Szkolny konkurs z jezyka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Sylwia Malinowska   
12.03.2014.

Dnia 12 marca 2014 roku w Sali nr 6 naszej szkoły o godzinie 14:20 odbył się „Szkolny konkurs z  języka angielskiego” dla klas 4-6. Celem quizu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, pogłębienie oraz sprawdzenie wiedzy o języku.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego- Sylwia Malinowska i Joanna Warot. W konkursie udział wzięło po trzech przedstawiciele klas: IVa, IVb, IVd, Va, Vb, Vd, VIa, VIb, VIc.

Zadaniem drużyn było odpowiadanie na pytania  podzielone na rundy:

Runda I - kultura i zabytki Wielkiej Brytanii, zwyczaje świąteczne oraz znajomość gramatyki- losowanie pytań

Runda II – znajomość środków leksykalnych- układanie wyrazów z liter słowa „COMFORTABLE”

Runda III – krzyżówka  z hasłem w języku angielskim

Za każdą poprawną odpowiedź  w I rundzie drużyna mogła zdobyć po jednym punkcie.  W rundach II i III punkty przyznawano w zależności od ilości i kolejności wykonywanych zadań – 3pkt. za I miejsce, 2pkt. za II miejsce, 1pkt. za III miejsce.

W rezultacie pierwsze miejsce zdobyła klasa Vb z 8 punktami, drugie miejsce klasa VIa z 7 punktami i trzecie miejsce klasa Va z 5 punktami. Przedstawiciele klas otrzymali nagrody pocieszenia, pochwały do dzienników lekcyjnych i pozytywne oceny cząstkowe, natomiast zwycięzcy zostali dodatkowo nagrodzeni dyplomami i książkami. Na zakończenie wykonano kilka pamiątkowych fotografii. Konkurs zakończył się o godz. 15:05. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Zmieniony ( 19.03.2014. )
 
POZNAJEMY BLIŻEJ HISTORIĘ ZDOBYWANIA GRUDZIĄDZA PRZEZ ARMIĘ CZERWONĄ W 1945 ROKU. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.03.2014.

      Dzisiaj, tj. 04 marca 2014 roku uczniowie klasy VIc wraz z nauczycielem historii i społeczeństwa – Łukaszem Piaseckim udali się do grudziądzkiego Muzeum, aby wysłuchać wykładu, znanego i cenionego historyka, Pana Mariusza Żebrowskiego. Pan Mariusz opowiedział zebranym oraz zaprezentował film, o tym, jak przebiegało zdobywanie naszego miasta przez Armię Czerwoną, od lutego do 6 marca 1945 roku. Słuchacze mogli zapoznać się z wieloma mniej znanymi, ale bardzo ciekawymi wątkami tamtych wydarzeń; a ponadto, dowiedzieć się w ogólnym przekroju, jak przedstawiała się historia związana z tym bardzo kontrowersyjnym i dla wielu na pewno bolesnym okresem w historii Grudziądza. (Łukasz Piasecki – nauczyciel historii i społeczeństwa)  

 

1 1
Zmieniony ( 12.03.2014. )
 
Czym jest "Aktywna edukacja" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.03.2014.

Program „Aktywna edukacja” prowadzony jest w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach" współfinansowanego ze środków UE, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (lider programu) oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej (partner). Jego głównym celem jest poprawa nauczania i uczenia się uczniów uzyskana dzięki wykorzystaniu dostępnych w szkołach technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

 
Konkurs czytelniczy "Snują się bajki i baśnie..." PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.03.2014.
11 marca b. r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas III - IV "Snują się baśnie i bajki".  Wzięło w nim udział 18 dzieci. Oto wyniki:
 
I miejsce: Jakub Piasecki  kl. III a
II miejsce: Celina Furso    kl. III a
 
Wyróżnienia: 
Matylda Ciborowska  kl. III a
Magdalena Moritz  kl. IV a
Maria Grunberg  kl. IV a
Izabela Serocka  kl. IV a
 
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
 
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom!
 
Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.03.2014.
7 marca b. r. biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klasy II c wyjście do Biblioteki Miejskiej, którego celem było uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych "W Pacanowie kozy kują", dotyczących postaci Koziołka Matołka. Dzieci obejrzały bardzo ciekawą monodramę, uczestniczyły w konkursach i quizach oraz obejrzały prezentację multimedialną, poświęconą Kornelowi Makuszyńskiemu oraz jego bogatej twórczości. (M. Krupska)
 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1377
Top