Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Magnuszewska   
10.01.2013.

08.01.12 r. w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klas czwartych, którzy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez ratowników medycznych, słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej nr 1 w Grudziądzu, dowiedzieli się jak ważną umiejętnością jest udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej. Potrzeba udzielenia natychmiastowej pomocy może zaistnieć wszędzie,  w domu, na ulicy, także w szkole, kiedy podczas zajęć na powietrzu koleżanka lub kolega po niefortunnym upadku zrani się w rękę lub nogę. Organizatorkami spotkania były D.Krajewska i M.Magnuszewska.Zdjęcia można zobaczyć w galerii szkoły.

M.M.

 
Wigilia PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.12.2012.

     Dnia 21 grudnia odbyła się w sali gimnastycznej uroczysta Wigilia z udziałem licznie zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Wśród przybyłych gości był poseł RP - p.Tomasz Szymański, poseł RP - p.Janusz Dzięcioł, Prezes ZNP - p.Róża Lewandowska, ks.proboszcz Parafi NSNMP - ks.Piotr Marchewka, pastor Kościoła Ewangelicko- Metodystycznego - Waldemar Dąbrowski z żoną Renatą, dyrektor szkoły (1984-2011)- p.Danuta Łazarska, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej - p.Marcin Dawidziak, przyjaciel i sponsor szkoły - p.Elżbieta Baranowska.

     Podczas uroczystości wigilijnej uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć Jasełka "Cały świat chce powitać Jezusa w Betlejem", którew tym roku ukazywały radość mieszkanców wszystkich kontynentów z narodzenia Zbawiciela świata. Do stajenki przychodzili przedstawiciele różnych ras i narodów, przynosili dary,śpiewali i tańczyli w strojach narodowych przy muzyce charakterystycznej dla różnych regionów świata. 70 uczniów z różnych poziomów nauczania (klasy I -VI) pod kierunkiem nauczycieli: p. Ewy Łaszewskiej, p.Doroty Gajewskiej, p.Małgorzaty Ziemskiej według scenariusza i choreografii opracowanej przez p. Ewę Łaszewską wystąpiło jako pasterze, aniołowie, trzej królowie, Murzynki, Chinki, Hiszpanie, Indianie i mieszkańcy Oceani. Śpiew kolęd wzbogacił udział szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem p.Jarosława Nadolskiego.

    Jasełka wprowadziły oglądających w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i przybliżyły wydarzenie przyjścia Zbawiciela na świat, integrowały całą społeczność szkolną i zaproszonych gości. Tradycyjnie, kolędy podczas Wigilii szkolnej zaśpiewali nauczyciele szkoły, w klasach odbyły się również klasowe spotkania opłatkowe.

 >>>Zdjęcia w galerii<<<

Relację z przebiegu Jasełek można obejrzeć na stronie Grudziądzkiej Telewizji Kablowej:

http://tvsm.pl/videoteka/gsi/2012/grudzien/26 ( fragment relacji z Wigilii : od 13 minuty do 17 tej )
  opr.Ewa Łaszewska

Zmieniony ( 28.01.2013. )
 
Kolejne spotkanie z animacją w 3D PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.12.2012.
14 grudnia b. r. biblioteka szkolna zaproponowała wielbicielom filmowych emocji w trójwymiarze kolejne wyjście do kina "Helios". Grupa dzieci z klas IV - VI obejrzała film animowany pt. "Frankenweenie" w technologii 3D. Ciekawa i wzruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni chłopca i psa dostarczyła małym widzom wielu wrażeń. (M. Krupska)
 
O dawnym Grudziądzu w Muzeum PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.12.2012.
7 grudnia b. r. biblioteka szkolna zorganizowała wyjście do Muzeum dla uczniów klas IV - VI. Dzieci uczestniczyły w promocji wydawnictwa Muzeum "Ulice i zaułki Grudziądza. Aleja 23 Stycznia i okolice". Wysłuchały ciekawego wykładu i obejrzały prezentację multimedialną nt. historii jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic naszego miasta. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach odlewania żołnierzyków z cyny. (M. Krupska)
 
Wyniki konkursu na kartkę świateczna w języku obcym PDF Drukuj Email
Wpisał: Sylwia Malinowska   
18.12.2012.

Klasy I - III

I miejsce: Dawid Szpręglewski i Aleksandra Szymańska

II miejsce: Weronika Kozłowska

III miejsce: Roksana Kamińska

Wyróżnienie: Oliwier Ćwikliński, Wiktoria Stępień, Julia Pisaecka

Klasy IV - VI

I miejsce: Filip Wilewski

II miejsce: Dominik Szymański

III miejsce: Paweł  Skonieczny

Wyróżnienie: Sebastian Jeżowski i Dominik Wiktorowicz

Serdeczne gratulacje!

 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1172
Top