Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Dzień Edukacji Narodowej 2012 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.10.2012.

Piątek 12.10.2012r. był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. O godz. 8:00 w sali gimnastycznej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych oraz  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brały udział wyznaczone klasy i delegacje klas, rodzice uczniów klas pierwszych, nauczyciele. Po uroczystości dla uczniów przygotowano na boisku szkolnym atrakcje: trampoliny, zjeżdżalnie, karuzelę, basen z piłeczkami itp.

Zmieniony ( 17.10.2012. )
 
Wiem, co jem 6X2012 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2012.

6 października 2012 r. grupa uczniów klas IV brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej- Wiem, co jem (zdrowa żywność, ekoznaki). Dietetyk, pani Renata Wiśniewska prezentując piramidę zdrowia, zapoznała uczestników z zasadami zdrowego i właściwego odżywiania się. Uczniowie odczytywali składniki oraz ekoznaki wybranych produktów spożywczych: wyrobów cukierniczych, mlecznych, zbożowych, napojów itp. Dla uatrakcyjnienia zajęć organizatorzy przygotowali gipsowe formy owoców, które dzieci mogły pomalować w dowolny sposób. Miłą atmosferę podkreślił owocowy poczęstunek. Ciekawa i różnorodna forma zajęć pozwoliła na zrealizowanie głównego celu– kształtowanie nawyków prawidłowego żywienia wśród dzieci. Na zakończenie uczniowie odwiedzili mini ZOO. (Danuta Krajewska, Małgorzata Magnuszewska)

 
WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY 2X2012r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2012.

 

Dnia 2 października 2012 roku odbyła się wycieczka do Bydgoszczy na balet Braci Grimm pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w teatrze operowym „NOVA”. Organizatorem wycieczki, w której brali udział uczniowie klas I i IV, był p. Jarosław Nadolski, a dodatkowo opiekę sprawowała p.B. Klimek, p.M. Magnuszewska i p.M. Kuczera. Celem wycieczki było zapoznanie z twórczością i życiem teatralnym, przypomnienie wiadomości o bajce „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, aktywne słuchanie widowiska baletowego, integracja społeczności szkolnej, kształcenie i rozwijanie doznań zmysłowych (artystycznych). W drodze powrotnej dodatkową atrakcją była wycieczka do mini ZOO w Myślęcinku.
Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść, oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje: każą bać się Złej Macochy i jej świty, angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami, które "buszują" także na widowni; uczą odczytywać język tańca. Wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa. (J. Nadolski)

 

 
Rajd Szlakiem Wojska Polskiego II RP 6X2012 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2012.

 

 

Dnia 6 X 2012r. odbył się rajd pieszy „Szlakiem Wojska  Polskiego II RP” organizowany dla środowiska oświatowego Grudziądza przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne nr 71. Trasa rajdu liczyła 11 kilometrów. Rozpoczęła się na osiedlu Lotnisko, a zakończyła w naszej szkole. Delegacje złożyły kwiaty przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas rajdu odbył się konkurs wiedzowy pod nazwą „Historia wojska polskiego”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w niej udział aż 334 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. (M.Piasecka)

 

 

 
Rajd 29IX2012r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2012.

Dnia 29 września 2012r. grupa trzydziestu czterech uczniów wraz z opiekunami p. Ewą Dziennik, p. Barbarą Kurzyńską i p. Iwoną Sikorską wzięli udział w rajdzie pieszym „Święto Ziemniaka”. W konkursie ekologicznym uczniowie naszej szkoły: Jan Jeschke (Via) i Miłosz Grabowski (Via) zajęli I miejsce. W zawodach sprawnościowych (rzut ziemniakiem do celu) zwycięzcami zostali: Oliwia Pawłowska (IVd) i Dominik Wiktorowicz (VIb). W tej samej konkurencji trzecie miejsce zdobyli: Julia Neumannn (IId) i Daniel Warsiński (IIIb). Gratulujemy (Ewa Dziennik)

 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1140
Top