Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Rajd Tajemnice naszego lasu 8.06.2013r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.06.2013.

Dnia 8.06.2013r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Danuty Krajewskiej i p. Ewy Dziennik uczestniczyli w rajdzie pieszym po lesie Rudnickim zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Celem podjętych działań była integracja dzieci i młodzieży szkół podstawowych,  rozbudzenie zainteresowania przyrodą lasu Rudnickiego, kreowanie umiejętności pracy w zespole i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy spotkali się przy rondzie ks. Jerzego Popiełuszki , gdzie zostali  podzieleni na trzy grypy: „Brzozy”, „Klony” i  „Sosny”. Każda z grup do mety wędrowała inną 10 km  trasą wytyczoną  przez Organizatora.  Podczas wędrówki uczniowie musieli odnaleźć punkt, w którym ukryte było zadanie praktyczne lub pytanie z zakresu przyrody i ekologii. Po dotarciu do mety uczestnicy zostali poczęstowali  kiełbaskami z grilla i ogłoszono wyniki zmagań konkursowych:
I miejsce przyznano grupie „SOSNY” m.in. Maciejowi Traczowi, Marcie  Gralak,  Agacie  Nerezie- Nerezowskiej (VIe)
II miejsce  wywalczyła grupa  „BRZOZY”
III miejsce przyznano  grupie  „KLONY” m.in. Weronice Kamińskiej, Renacie Kołeckiej, Kacprowi Zamorowskiemu, Wiktorii Błaszak, Filipowi Jankowskiemu, Wiktorii Cąbrowskiej, Nikolecie Witkowskiej , Jesice Szeligowskiej.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za aktywny udział w rajdzie. Gratulujemy wytrwałości na trasie! (D.Krajewska)

 
Rajd Dni Grudziądza 1291-2013 8VI2013r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.06.2013.

W sobotę, 8 czerwca 2013r. dwudziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p.Barbarą Kurzyńską, p.Magdaleną Piasecką i p.Łukaszem Piaseckim wzięło udział w XII rajdzie pieszym  „Dni Grudziądza 1291-2013”. Impreza miała na celu uczczenie 722 rocznicy nadania Grudziądzowi praw miejskich. Trasa liczyła 10 km. Rozpoczynała się i kończyła w lasku miejskim przy wodociągach.

Mateusz Magdziński i Mateusz Szudra (oboje z klasy VIe) w konkursie historycznym dotyczącym naszego miasta zajęli II miejsce.   

Kinga Jeschke i Julia Knajdrowska (obie z klasy IIIa) w konkursie historycznym, w swojej kategorii wiekowej, również zajęły II miejsce.

Damian Sentkowski z klasy VIa w rywalizacji o Puchar Dowódcy Garnizonu w biegach na orientację zajął  III miejsce. (M.Piasecka)

 
Ekozabawa z Czwórką 23V203r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.06.2013.

Dnia 23 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Grudziądzu uczniowie naszej szkoły w składzie: Maciej Augustynowicz (Va ), Miłosz Grabowski (VIa), Magdalena Gralak (IVd), Oskar Groszewski (Vc), Rafał Szudra (Vb), Marta Zaklikowska (Vc)  zajęli I miejsce w Turnieju Ekologicznym „Ekozabawa z Czwórką”. Sześcioosobowe drużyny grudziądzkich szkół podstawowych rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:

1. Ekozwiad - marsz terenowy z zagadkami przyrodniczymi.

2.Konkurs plastyczny „Ekologiczny kosz”- wykonanie kosza z materiałów przygotowanych przez organizatora.

3. Prezentacja ekologicznej świnki z surowców ekologicznych.

4. Ekozmagania sportowe.

Do konkursu uczniów przygotowywały: p. Ewa Dziennik i p.Danuta Krajewska. (E.D)

 
Święto Szkoły 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Magnuszewska   
16.06.2013.

Dnia 14 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się obchody Święta Szkoły. Był to dzień, w którym uczczono pamięć naszego patrona – płk. Stanisława Sitka, ostatniego komendanta CWŻ w Grudziądzu.

                Dzień rozpoczęto od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową patrona i jego żołnierzy z CWŻ. Następnie, o godz. 10.30,  na boisku odbyły się dalsze uroczystości. Dyrektor szkoły powitała wszystkich zebranych: gości, nauczycieli, rodziców, przyjaciół i sympatyków placówki. Nagrodzonych zostało wielu uczniów, którzy cały rok osiągali znaczące sukcesy. Noblistą Szkoły został Jan Jeschke, trzykrotny laureat konkursów wojewódzkich. Sportowcem Roku Paweł Klimek, siatkarz, który wraz z drużyną zajął IV miejsce w finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej. Specjalnie dla młodych mistrzów przyjechali motocykliści na swych ryczących maszynach.

Siatkarze wraz z opiekunem mieli okazję zrobić rundę honorową na harleyach, prowadzonych przez zawodowców.

                Część oficjalna przeplatana była występami uczniów poszczególnych klas oraz nauczycieli, którzy przygotowali program artystyczny. Gorące owacje otrzymał szkolny zespół nauczycieli – „Jarzębina”, który w zabawny sposób zaprezentował wiązankę najbardziej znanych przebojów. Wielu emocji dostarczył mecz siatkówki – nauczyciele, rodzice kontra uczniowie absolwenci. Jednocześnie odbywał się coroczny festyn, w czasie, którego serwowano grochówkę, kiełbaski z grilla, bigos. Słodkie wypieki oraz napoje można było nabyć w kawiarence. Uczniowie korzystali z przygotowanych na ten dzień atrakcji w postaci zjeżdżalni, trampolin, mogli także skorzystać z usług fryzjerskich.

                Imprezę można zaliczyć do udanych. Czas umilała Grudziądzka Miejska Orkiestra.

 

 
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.06.2013.

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014 dostępny jest w zakładce Rodzice

Zmieniony ( 13.06.2013. )
 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1257
Top