Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2013.

 

Konkurs plastyczny

„Autobusem, Tramwajem poprzez Grudziądz”

 

W piątek 4 XI 2013r. w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się wręczenie przez wiceprezydenta Marka Sikorę nagród laureatom konkursu plastycznego „Autobusem, Tramwajem poprzez Grudziądz” zorganizowanego przez Wydział Transportu UM. Uczniowie naszej szkoły Michał Juszczyński z kl.IIId (op.Ewa Piszkalska) i  Dominik Zabłotny z kl.Ia (op.Lucyna Góras) zdobyli wyróżnienia. (EP)

                                                     http://grudziadz.pl/pl/news/content/51691 1


Zmieniony ( 08.10.2013. )
 
Wizyta klasy IIa w Straży Pożarnej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.10.2013.

Wizyta klasy IIa w Straży Pożarnej
 
1 1 1 1 1 1 1
Zmieniony ( 08.10.2013. )
 
Program Comenius PDF Drukuj Email
Wpisał: Sylwia Malinowska   
04.10.2013.

W bieżącym roku szkolnym szkoła rozpoczęła współpracę z krajami europejskimi w ramach programu Comenius. Program ten promuje międzynarodową współpracę szkół, młodzieży i kadry nauczycielskiej. Od września br. realizujemy projekt pt. "A child's journey into 21st century through history and art" (Dzięcięca podróż do 21 wieku przez historię i sztukę). Realizacja owego projektu odbywa się w ramach Partnerskich Projektów Szkół gdzie partnerami z zagranicy są szkoły z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Turcji. Przedsięwzięcie będzie trwało dwa lata. Polegać ma na tym, by wspólnie z partnerami coś przygotować - może to być publikacja, film, prace plastyczne czy strona internetowa.  Dzięki temu uczniowie będą mogli kontaktować się z rówieśnikami za granicą, nawiązywać nowe znajomości, uczyć się przez zabawę rozwijając swoje umiejętności językowe oraz otwierając się na nowe kultury. W realizacji projektu będą wykorzystywane nowoczesne technologie (komputer, Internet, tablica interaktywna, kamera, Skype itp.) Ważnym elementem współpracy  będą wyjazdy uczniów i nauczycieli do szkół partnerskich.

Zmieniony ( 27.12.2013. )
 
NASI UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W GRUDZIĄDZKIEJ PLACÓWCE ŻANDARMERII WOJSKOWEJ!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.10.2013.

            Dnia 25 września 2013 roku uczniowie z klas III - VI, którzy wezmą niebawem udział w konkursie dotyczącym wiedzy o Żandarmerii Wojskowej, pt. Kocham Cię Polska Żandarmerio, wybrali się z nauczycielem historii i społeczeństwa do zaprzyjaźnionej z naszą szkołą już od wielu lat Placówki ŻW w Grudziądzu. Celem wycieczki było poznanie : głównych zadań jakie wykonują w toku swojej codziennej pracy Panowie Żandarmii, sprzętu jaki używają podczas podejmowanych interwencji, symboli i barw przynależnych do ŻW oraz krótkiego rysu historycznego związanego z powstaniem ŻW. Zwiedzanie Placówki było przygotowane przez Panów Żandarmów bardzo profesjonalnie, a uczniowie byli ich życzliwością zachwyceni. Pan Komendant - Robert Kalinowski zapewnił nas, iż podobne spotkania będą kontynuowane już w niedalekiej przyszłości oraz jednocześnie podkreślił, że uczniowie SP 5 będą w grudziądzkiej Placówce ŻW zawsze mile widziani.

W imieniu Dyrekcji Szkoły, Uczniów oraz własnym chcę serdecznie podziękować grudziądzkim Żandarmom za tak serdeczne przyjęcie i życzyć Im wszystkiego dobrego! (Łukasz Piasecki)   

1 1 1 1 1 1 1 1

 

Zmieniony ( 02.10.2013. )
 
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Magnuszewska   
29.09.2013.

ZASADY  UDZIELANIA  PIERWSZEJ POMOCY

25.09.2013r.

 

Dnia 25 września 2013r. uczniowie klasy IVa, IVb, Vd, VIa uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez  słuchaczy  Policealnej Szkoły Medycznej nr 1 w Grudziądzu na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Celem zajęć było kształtowanie właściwych nawyków postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Po praktycznych pokazach uczniowie wymieniali numery telefonów alarmowych, demonstrowali sposób zakładania opatrunków przy krwotokach i unieruchamiali kończyny w przypadku złamań. Ćwiczenia dotyczyły również umiejętnego przywracania oddechu w przypadku zagrożenia życia czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorami spotkania uczniów z młodymi ratownikami był: D. Krajewska i M. Magnuszewska.

 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1280
Top