Skip to content
86-300 Grudziadz | ul. Sienkiewicza 24 | tel. 0564613104 | szkolap5@poczta.onet.pl


Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Start
Otwarta Szkoła
Drzwi otwarte. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.03.2014.
1 1 1 1 1 1
 
POZNAJEMY BLIŻEJ HISTORIĘ ZAPOMNIANYCH MENNONITÓW (OLĘDRÓW). PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.03.2014.

 

     Dnia 01 marca 2014 roku uczniowie szkolnego koła historycznego i nie tylko, wybrali się z nauczycielem historii i społeczeństwa – Łukaszem Piaseckim oraz grudziądzkim Przewodnikiem PTTK, Panem Maciejem Wiśniewskim, na wycieczkę, okolicami Basenu Grudziądzkiego, w celu poznania historii „zapomnianych” Mennonitów (Olędrów). Wycieczka ta ma swój ścisły związek z zaangażowaniem uczniów w realizację programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ślady przeszłości – uczniowie adoptują zabytki”, który ma za zadanie upowszechniać informacje o ciekawych reliktach przeszłości, które nie są znane „szerszemu ogółowi”. Dopełnieniem całości wycieczki była wizyta naszych uczniów w Miejscu Pamięci Narodowej (Mniszek – Grupa), gdzie Niemcy w bestialski sposób zamordowali ponad 10.000 osób; i zapalenie tam wielu zniczy, aby upamiętnić w ten sposób wszystkie ofiary niemieckiej okupacji w Polsce. (Łukasz Piasecki – nauczyciel historii i społeczeństwa)

 

1 1
 
HOŁD DLA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.03.2014.

     Dnia 28 lutego 2014 roku uczniowie szkolnego koła historycznego wraz z nauczycielem historii i społeczeństwa – Łukaszem Piaseckim, udali się pod Pomnik rtm. Witolda Pileckiego, aby na dzień przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczcić pamięć o polskich bohaterach, sprzeciwiających się sowietyzacji naszego kraju po II wojnie światowej; a przez lata będących zapomnianymi, do czego zmierzała polityka ZSRR oraz władz PRL. Uczniowie naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego, ponieważ jest on powszechnie „wiązany” z Żołnierzami Wyklętymi i jednocześnie osoba rotmistrza jest jedną z najbardziej kojarzonych z ofiarami systemu komunistycznego w Polsce. (Łukasz Piasecki – nauczyciel historii i społeczeństwa)

 

1
 
ŚLADY PRZESZŁOŚCI  UCZNIOWIE ADOPTUJĄ ZABYTKI PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.03.2014.

KOŁO HISTORYCZNE KONTYNUUJE REALIZACJĘ PROGRAMU CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ I DALEJ PODĄŻA SZLAKIEM TAJEMNICZYCH MENNONITÓW.

      Dnia 13 marca 2014 roku członkowie szkolnego koła historycznego spotkali się z Panem Maciejem Wiśniewskim, znanym grudziądzkim Przewodnikiem PTTK, aby pogłębiać wiedzę nt. zapomnianych już nieco i zarazem tajemniczych Mennonitów (Olędrów). Wizyta Pana Macieja to kontynuacja rozpoczętego już, w ramach podjętej wcześniej wycieczki autokarowej okolicami Grudziądza (mającej na celu poznanie reliktów przeszłości związanych z niderlandzkimi przybyszami, znanymi pod nazwą Mennonitów bądź Olędrów), przedsięwzięcia, mającego ożywić zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły i nie tylko, wspaniałymi a jednocześnie niedocenianymi dokonaniami olęderskich kolonistów. Na podstawie wszystkich zebranych informacji uczniowie przygotują m.in. prace multimedialne, które zostaną zamieszczone na internetowej stronie podanej przez CEO. (Łukasz Piasecki – nauczyciel historii i społeczeństwa)

 

1 1
 
Szkolny konkurs z jezyka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Sylwia Malinowska   
12.03.2014.

Dnia 12 marca 2014 roku w Sali nr 6 naszej szkoły o godzinie 14:20 odbył się „Szkolny konkurs z  języka angielskiego” dla klas 4-6. Celem quizu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, pogłębienie oraz sprawdzenie wiedzy o języku.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego- Sylwia Malinowska i Joanna Warot. W konkursie udział wzięło po trzech przedstawiciele klas: IVa, IVb, IVd, Va, Vb, Vd, VIa, VIb, VIc.

Zadaniem drużyn było odpowiadanie na pytania  podzielone na rundy:

Runda I - kultura i zabytki Wielkiej Brytanii, zwyczaje świąteczne oraz znajomość gramatyki- losowanie pytań

Runda II – znajomość środków leksykalnych- układanie wyrazów z liter słowa „COMFORTABLE”

Runda III – krzyżówka  z hasłem w języku angielskim

Za każdą poprawną odpowiedź  w I rundzie drużyna mogła zdobyć po jednym punkcie.  W rundach II i III punkty przyznawano w zależności od ilości i kolejności wykonywanych zadań – 3pkt. za I miejsce, 2pkt. za II miejsce, 1pkt. za III miejsce.

W rezultacie pierwsze miejsce zdobyła klasa Vb z 8 punktami, drugie miejsce klasa VIa z 7 punktami i trzecie miejsce klasa Va z 5 punktami. Przedstawiciele klas otrzymali nagrody pocieszenia, pochwały do dzienników lekcyjnych i pozytywne oceny cząstkowe, natomiast zwycięzcy zostali dodatkowo nagrodzeni dyplomami i książkami. Na zakończenie wykonano kilka pamiątkowych fotografii. Konkurs zakończył się o godz. 15:05. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Zmieniony ( 19.03.2014. )
 
«« start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast. » koniec »»

Pozycje :: 550 - 558 z 1381
Top